Záchranári v mš PDF Tlačiť E-mail

Posledný májový týždeň zavítali do našej materskej školy záchranári. Stretli sa s nimi deti z tried Mravčekov, Sovičiek, Vrabčekov, Žabiek a Kuriatok. Oboznámili sa so situáciami, kedy je nevyhnutné volať rýchlu záchrannú pomoc, s telefónnymi číslami na ktoré treba volať a so správnym postupom pri poskytovaní prvej pomoci. Odvážne deti robili figurantov pri ukážkach transportu zranenej osoby, pri obväzovaní, či fixovaní zranenia. Záchranári upozornili deti na nutnosť sedieť v autosedačke, či podsedáku v aute, byť pripútaní, nosiť prilbu na bicykli, ale aj na nebezpečenstvo pri hojdaní sa na stoličke, či behaní s cukríkom v ústach. Na záver si deti prakticky vyskúšali fixovanie a obväzovanie rán a zaplavili záchranárov otázkami. Pani učiteľky si vyskúšali správny postup pri resuscitácii.  Deti sa poďakovali záchranárom potleskom a namaľovanými obrázkami. Veríme, že z tohto stretnutia odchádzali s novými skúsenosťami. Ďakujeme záchranárom nielen za obohacujúce stretnutie, ale aj za prácu, ktorú vykonávajú. ĎAKUJEME

 

Meniny

Dnes je:
Štvrtok, 27. Február 2020

Dnes má meniny:
Alexander
Zajtra má meniny:
Zlatica

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:59
Včera:56
Tento mesiac:2554
Minulý mesiac:3184
Celkom:242198