Babička a deduško PDF Tlačiť E-mail


Mesiac október je  jesenným obdobím. V tomto čase si každoročne uctievame prežívajúcu jeseň svojej životnej púte našich drahých dedkov a babičiek. Vzťah detí a starých rodičov je veľmi vrúcny.  Výstižný je text piesne:

,,........ Ty, Božia matka, nechaj nám starkých, aby dlho žili, lebo majú pre nás času koľko chceme. Starkí sú vľúdni, majú boží pokoj v duši. Starkí sa o nás s nikým nedelia. Majú čas ľúbiť nás a nič ich nevyruší. Pri nich má týždeň sedem nedelí.....“

K oslave patrí dobré jedlo, nechýbal dezert ani kávička a k tomu pekná a veselá pesnička. Spevom, hrami, povedačkami prišli potešiť našich oslávencov aj deti z DFS Bazalienka. Svojim vystúpením, pod názvom ,,Cestujeme za starkými“ vyčarili úsmevy na všetkých tvárach zúčastnených. Deti si vystúpenie veľmi užívali. Veľmi sa tešili nielen z vystúpenia, ale aj z občerstvenia a darčekov, ktoré dostali od usporiadateľov- miestneho Obecného úradu.
Touto cestou chceme ešte raz zaželať našim starkým veľa zdravia, pochopenia, lásky, pokoja a hlavne trpezlivosti pri znášaní svojich bolestí a ťažkostí, ktoré Vám váš vek prináša.

Mária Knápková

 

Meniny

Dnes je:
Utorok, 4. August 2020

Dnes má meniny:
Dominik
Zajtra má meniny:
Hortenzia

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:3
Včera:110
Tento mesiac:317
Minulý mesiac:2275
Celkom:254686