Športu zdar a korčuliarom zvlášť! PDF Tlačiť E-mail

Aj v tomto roku sa 22 predškolákov zúčastnilo kurzu korčuľovania. Každodenne, počas celého týždňa v čase od 19.11- 23.11.2018 sme cestovali do Bratislavy na zimný štadión V. Dzurilu. Neodradili nás ani ranné preplnené cesty, pomalé posúvanie sa v kolónach áut. Po dôkladnom a hlavne potrebnom vyzbrojení sa prilbou, chráničmi, teplým oblečením... sa deti presunuli na ľadovú plochu, kde si ich skúsení inštruktori rozdelili do viacerých skupín. Ľudským prístupom, úsmevom na tvári si v krátkom čase podmanili deti, ktoré aj vďaka tomu rýchlo napredovali v získavaní pohybových kompetencií. Z prvotného posúvania sa na umelohmotných vedierkach sa akoby mávnutím čarovného prútika dopracovali k samostatnému presúvaniu sa po ľade -  samozrejme v korčuliachJ. Deti boli úžasné. Po každom páde, ktorých bolo zo dňa na deň menej a menej rýchlo vstali a trénovali ďalej. Počas krátkej prestávky, ktorá bola pre deti psychohygienou sa občerstvili ovocím a zohriali teplým čajom. Odmenou za celotýždenné snaženie im bola zaslúžená medaila a diplom. Odmenou pre p. učiteľky bolo vidieť tie rozžiarené očká detí, radostné rozprávanie o tom, čo sa im podarilo ale predovšetkým  to, že sme celý kurz prežili v zdraví a bez zranení. Veľké poďakovanie patrí p. Hečkovi, ktorí má celý kurz pod palcom a rôznymi športovými aktivitami sa  venuje deťom.

Mária Knápková

Streda, 18. September 2019