DFZ Bazalienka na vianočných trhoch PDF Tlačiť E-mail

Prešiel týždeň po našom poslednom vystúpení  a DFS Bazalienka je opäť na pódiu. V spolupráci s miestnym združením Spiduch sme spríjemnili chvíle počas vianočných trhov, ktoré sa konali 9.12.2018 v KD v Rohožníku. Na javisku sa spolu zišlo 50 ľudí, ktorí žijú folklórom a ctia si ľudové tradície. Prepojením generácií  zazneli viaceré ľudové piesne, tance, detské hry, povedačky..... Pranostikami sa odprezentovali významné dni v advente a to Katarína, Ondrej, Mikuláš, Lucia. Samozrejme nechýbali ani koledy a vinše, ktoré sa priam núkali k tomuto  predvianočnému popoludniu. V podaní Spiduchu sa sálou niesla koleda ,, Plesajte všetci ľudia“, ktorú v minulosti zložil    miestny p. učiteľ. Vďaka nemu má Rohožník ,, svoju“ vianočnú koledu. Záverečný vinš v podaní najmladšieho a najstaršieho účinkujúceho sa dotklo nejedného srdca. Počas vinšovania  sa malá rúčka dievčatka skryla do ruky veľkej, drapľavej od tvrdej práce, no teplej od láskavosti a  dobroty srdca. Prajem Vám, aby ste počas celého žitia, nielen počas vianočných sviatkov  pociťovali teplo lásky, ktoré nám každoročne pripomína narodenie Božieho syna.


Mária Knápková


 

 

Meniny

Dnes je:
Štvrtok, 27. Február 2020

Dnes má meniny:
Alexander
Zajtra má meniny:
Zlatica

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:59
Včera:56
Tento mesiac:2554
Minulý mesiac:3184
Celkom:242198