Popolvár najväčší na svete PDF Tlačiť E-mail
 

Popolvár najväčší na svete? Iste, známu Dobšinského rozprávku pozná každý.  Dobrodružnú bábkovú inscenáciu  o ufúľanom lenivcovi  vybrali sa do Istropolisu v Bratislave pozrieť deti z tried Sovičiek, Mravčekov a Včielok. Slovenskú klasickú rozprávku upravili tvorcovia legendárneho českého divadla Buchty a Loutky. Do príbehu vniesli humor a fantáziu, čím si pozornosť detských divákov plne získali. Deti so záujmom a očakávaním sledovali zápletku medzi Popolvárom a čarodejníkom. Tak ako má byť, aj táto rozprávka skončila šťastne, Popolvár dostal ruku krásnej princeznej a jeho sliepku povýšili na „kráľovského sokola“.

Bábkové divadlo napĺňa detskú túžbu preniknúť do čarovného sveta rozprávok, do sveta, kde zvieratá rozprávajú, kde žijú rozprávkové bytosti a kde dobro nad zlom vyhráva. Stávajú sa hlavnými hrdinami: princeznami, vílami, rytiermi,  bojovníkmi... Ako dieťa rastie, vyvíja sa aj jeho estetické vnímanie a kultúrne povedomie. Prostredníctvom priamej skúsenosti sprostredkovanej divadelným predstavením  učí sa  rešpektovať dohodnuté pravidlá spoločensky prijateľného správania a  komunikovať na základe pravidiel etikety.

Barbora Gážiová

 

Meniny

Dnes je:
Pondelok, 3. August 2020

Dnes má meniny:
Dominik
Zajtra má meniny:
Hortenzia

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:3
Včera:110
Tento mesiac:317
Minulý mesiac:2275
Celkom:254686