Návšteva stolárskej dielne PDF Tlačiť E-mail

Aké vlastnosti majú rôzne predmety a z čoho sú vyrobené zisťovali deti z triedy sovičiek počas týždňa „Mravček spoznáva predmety a ich vlastnosti“. Skúmali vlastnosti nielen papiera, látky, ale aj dreva. A to nás viedlo na návštevu do stolárskej dielne, kde deti s očakávaním vstúpili. Vďaka šikovnému pánovi Braňovi  Dávidovi deti odhalili tajomstvo, ako sa vyrábajú predmety z dreva. Poukazoval nám rôzne nástroje , náradia, ktoré mu pomáhajú pri jeho práci. Deti mali možnosť vidieť už hotové výrobky, ale aj drevo pred výrobou. Porovnávali vzhľad, hrúbku, farbu, váhu rôznych druhov dreva. Deťom pekným a jednoduchým spôsobom bolo vysvetlené čo ich zaujímalo. Nakoniec ujo stolár rozdal deťom sladkú odmenu a krásny krížik na pamiatku vyrobený ako inak – z dreva.

Alexandra Horečná

 

Meniny

Dnes je:
Streda, 22. Január 2020

Dnes má meniny:
Zora
Zajtra má meniny:
Miloš

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:74
Včera:106
Tento mesiac:2415
Minulý mesiac:2949
Celkom:238875