Predškolácka rozprávková noc v materskej škole PDF Tlačiť E-mail
 

Dňa 21.3.2019 sa brány našej materskej školy otvorili pre našich predškolákov vo výnimočnom čase o 19 hod. Prečo? Čakala na  nich  rozprávková noc, ktorá sa dá zažiť  len v „škôlke“. Rozprávkovou nocou ich viedla Popoluška, ktorá zisťovala, aké poznatky majú deti o rozprávkach a rozprávkových bytostiach. Najprv deti museli nájsť dvojice postáv z rozprávok na interaktívnej tabuli. Keď to zvládli, mohli vstúpiť do rozprávok. Ako prvá ich čakala zlatovláska v zámku, ktorej deti pomáhali učesať jej krásne vlasy. A  ako sa behalo kocúrovi v čižmách? No to si museli vyskúšať sami. Ďalšia obľúbená rozprávka O troch prasiatkach nenechala deti sedieť a premenili sa na vlka, ktorý musel zdolať prekážky. A že je Pampúšik ťažký, okúsili deti, keď sa ho snažili na lopate odniesť do pece. A čoby to bola za rozprávku, keby sa v nej neobjavila aj ježibaba? Samozrejme Perníková chalúpka nechýbala a deti sa mohli tešiť na sladký medovníček po splnení súťažnej úlohy. O tom, že nie je jednoduché postrážiť 28 ovečiek sa predškoláci presvedčili v rozprávke O Maťkovi a Kubkovi. A ako sa rozprávka začínala, tak sa aj musela skončiť. A ako inak? No predsa s Popoluškou. Deti sa premenili na holúbky a Popoluške boli nápomocné v triedení strukovín. Za odmenu sa mohli zúčastniť bálu na zámku, kde sa jedlo, zabávalo až do neskorých večerných hodín. A ako končia rozprávky?...na lúke sa rozhojdal zvonec a našej rozprávkovej noci bolo koniec.... . Ale nie, to nebol koniec!!! Naše deti pokračovali na druhý deň  ráno v materskej škole v pravidelných činnostiach a domov si ich rodičia zobrali až v poobedných hodinách.

                                           
 
Alexandra Horečná


 

Meniny

Dnes je:
Utorok, 7. Júl 2020

Dnes má meniny:
Oliver
Zajtra má meniny:
Ivan

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:14
Včera:65
Tento mesiac:402
Minulý mesiac:2429
Celkom:252496