Plavecký výcvik PDF Tlačiť E-mail
 

Plávanie ako šport vo veľkej miere pozitívne ovplyvňuje psychiku človeka, kondíciu, cieľavedomosť, sebavedomie, prekonávanie únavy, kladne vplýva na dýchací a obehový systém atď.

Preto sa “naše Sovičky” v termíne 1.4.- 5.4. 2019 zúčastnili plaveckého výcviku v Malackách,  pod vedením profesionálnch a skúsených trénerov plávania z Bratislavy. Hlavným cieľom bolo zvládnuť elementárne základy plávania, ktorých kľúčovým nástrojom bola hra.  Pred materskou školou deti každé ráno čakal autobus, ktorý ich bezpečne odviezol k plavárni. Deti sa oboznámili s organizáciou v šatni, prezlečením sa, samotným výcvikom vo vode, sprchou, prezlečením a vysušením, po ktorom ich čakalo posilnenie a doplnenie energie. Tréneri si deti rozdelili do troch skupín. Výcvik bol zameraný na: zoznámanie sa s vodou, hygienické a bezpečnostné zásady v priestoroch plavárne, ponáranie tváre, rôzne druhy chôdze, behov a skokov vo vode, dýchanie do vody, vznášanie na hladine, ponáranie hlavy do vody, nácvik práce dolných končatín, potápanie pod hladinou atď., a to všetko prostredníctvom hier a využitím plaveckých pomôcok.

Deti boli nadšené, v autobuse cestou späť im ostalo ešte stále veľa energie na spev a štebotanie. V školke hovorili svojim kamarátom zážitky z plávania, dokonca aj z cesty a chválili sa, čo všetko sa už naučili. Posledný deň piatok dostali od trénerov krásny diplom a sladkú odmenu za statočnosť a usilovnosť. 

 

Jurčíková Zuzana

 

Meniny

Dnes je:
Pondelok, 3. August 2020

Dnes má meniny:
Dominik
Zajtra má meniny:
Hortenzia

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:3
Včera:110
Tento mesiac:317
Minulý mesiac:2275
Celkom:254686