Hvezdáreň Hlohovec PDF Tlačiť E-mail

Dňa 10.5.2018 sa deti z našej MŠ v Rohožníku (sovičky a mravčekovia) zúčastnili na školskom výlete v Hlohovci za účelom návštevy hvezdárne. Deťom sa výlet veľmi páčil, bol pre nich účelový – poznávací. Mali možnosť vidieť prvýkrát slnko cez profesionálny hvezdársky ďalekohľad. Najväčší zážitok mali v Planetárium pri sledovaní rozprávkového príbehu „Kamilka putuje vesmírom“. Pomocou techniky a sprievodným slovom odborníka sa oboznámili v tmavom priestore s nočnou oblohou, hviezdami aj súhvezdiami ako aj so všetkými planétami a záhadami vesmíru. Deti získali nové poznatky, skúsenosti a vedomosti, ktoré si budú naďalej rozširovať a prehlbovať. Touto cestou sa  chceme poďakovať poľovníckemu združeniu Hôrka z Rohožníka, ktorí zabezpečili pre deti autobus, pitný režim a ovocie. Ďakujeme

 

Meniny

Dnes je:
Streda, 18. September 2019

Dnes má meniny:
Eugénia
Zajtra má meniny:
Konštantín

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:48
Včera:96
Tento mesiac:1904
Minulý mesiac:2499
Celkom:226758