Deň materských škôl PDF Tlačiť E-mail

 

Aj materské školy na Slovensku oslavujú svoj deň. Ten bol určený na 4. november, kedy v roku 1829 bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická. My sme tento deň oslávili spoločne 5. novembra. Všetky deti z materskej školy sa stretli  v spoločenskej miestnosti. Zahrali sme si rôzne súťaživé hry, plnili úlohy ako prenášanie zmrzliny, prekladanie loptičiek nôžkami, kotúľanie lopty, vešanie bielizne....kde pri týchto úlohách najmä maličkým pomáhali aj pani učiteľky. Nakoniec sme si zaspievali spoločne hymnu materských škôl a každý bol odmenený sladkou odmenou.

Alexandra Horečná


 

Meniny

Dnes je:
Pondelok, 25. Január 2021

Dnes má meniny:
Gejza
Zajtra má meniny:
Tamara

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:36
Včera:123
Tento mesiac:4000
Minulý mesiac:3154
Celkom:274997